akce ve šk.roce 2016/2017

 INDIÁNSKÉ názvy měsíců

ČERVEN 2017 :  

měsíc růží

 

  •   2. 6. - DVORNÍ SLAVNOST na téma "Můj idol, můj vzor" => 9:00-12:30 (školní dvůr)
  •   5. 6. - 4.A + 4.B plavání (7.kurz)
  •   6. 6. - Vybíjená 6.roč. - okrsek (chlapci) => Žamberk (Žirafa)
  •   7. 6. - Vybíjená 6.roč. - okrsek (dívky) => Žamberk (Hala gymnázia)
  •   7. 6. - divadlo ZUŠ "Žijeme tancem" (9:00 - 1.stupeň, 11:00 2.stupeň) => 30,- Kč
  •   9. 6. - Viola - koncert "Noc kostelů" => Husitský kostel Žamberk (19:30 hod.)
  • 10. 6. - Vyhlášení Celoroční soutěže škol ve Sběru druhotných surovin 10:00 hod
  • 12. - 16. 6. => návštěva ze Senftenberku
  • 12. 6. - 4.A + 4.B plavání (8.kurz) 
  • 13. 6. - Školní výlet 1.A+B => Častolovice
  • 13. 6. - BĚH NADĚJE => Start i cíl u Divišova divadla (14:00 - 17:00)
  • 16. 6. - EMA => od 8:15 2.stupeň a od 10:30 1.stupeň (vstupné 30,- Kč)
  • 17. - 21. 6. => návštěva z Lotyšska
  • 19. 6. - 4.A + 4.B plavání (9.kurz)
  • 20. 6. - koncert VIOLA + hosté z Lotyšska v kostele sv.Václava Žamberk
    •   9:00 - pro školu (20,- Kč)
    • 18:00 - pro veřejnost
  • 21. 6. - divadlo "Škola má talent" v 10:00 (1. - 7.ročník)
  • 22. 6. - Školní výlet 4.A+B => Moravský kras
  • 22. - 25. 6. => VIOLA odjíždí do Polska - Łódź
  • 23. 6. - SPORTOVNÍ DEN - 1.stupeň (pátek)
    • 1.-3.ročník:
      1. stanoviště - Hřiště v parku => atletické disciplíny (skok, běh, hod)
      2. stanoviště - Park (louka) => běh s úkoly ("pamatovák")
      3. stanoviště - Louka v parku => chůze po nízkém laně
    • 4. - 5.ročník:

                         4.A+B - cyklovýlet do Líšnice a zpět

                              sportovní hry na hřišti v Líšnici

 

                         5.A+B - stopovaná v zámeckém parku

                           Třídy si pro sebe navzájem připraví sportovní aktivity

                                   a vědomostní soutěže v zámeckém parku.

                                     Na závěr rozloučení se školním rokem!

 

  • 23. 6. - SPORTOVNÍ DEN - 2.stupeň (pátek) => 5 skupin (nabídka)
    1.    Cyklovýlet do Litic (cca 24 km)
    2.    Pěší výlet do okolí Žamberka
    3.    Hry na hřišti u Penny
    4.    Cyklovýlet do Cakle u Ústí n. O. (cca 40 km)
    5.    "Trojboj":
      • a) in liny nebo koloběžky (půjčovné 40,- Kč) + přilba!!!
      • b) minigolf (vstupné 40,- Kč)
      • c) tenis (půjčovné 10,- Kč)
  • 26. 6. - 4.A + 4.B plavání (10.kurz KONEC VÝCVIKU => Vysvědčení)
  • 26. - 286. => školní výlety 2.stupně
  • 29. 6. - 9.ročník => Předávání "Pamětních listů" na radnici
    • 9.A v 15:00 hod.
    • 9.B v 16:00 hod.
  • 306. - (pátek) => Vydání závěrečného  VYSVĚDČENÍ

 

 

KVĚTEN 2017 :  

 měsíc sazenic

  •   3. 5. - Divadlo (10:30 h) - "LiStOVáNí" - kniha "Můj příběh - 9:58" 
    •         (8. a 9. ročník, 40 - 50 minut, vstupné 55,- Kč)
  •   4. 5. - Okrskový turnaj Mc Donald´s Cup - Letohrad (1.-3.ročník)
  •   5. 5. - Okrskový turnaj Mc Donald´s Cup - Žamberk (4.-5.ročník)
  • 10. 5. - Nácvik na dopravní soutěž (vybraní žáci) => Žamberk
  • 11. 5. - Dopravní soutěž mladých cyklistů - Okresní kolo => Ústí-Hylváty - postup do Kraje
  • 12. 5. - Den Země - celoškolní akce (9 skupin podle zájmu)
  • 15. 5. - Okresní kolo Pythagoriády => Ústí n.O. (5.ročník - vybraní žáci)
  • 16. - 17. 5. => Fotografování 1. stupně
  • 17. 5. - Nácvik na dopravní soutěž (postupující družstvo na KRAJ) => Žamberk
  • 18. 5. - Mineralogická olympíáda - Č.Třebová > vybraní žáci
  • 18. - 19. 5. - testování 5. ročníku 
  • 22. 5. - 4.A + 4.B plavání (5.kurz)
  • 23. 5. - Školní výlet 5.A+B => Krňovice
  • 23. - 24. 5. => Fotografování 2. stupně
  • 25. - 26. 5. - Dopravní soutěž - Krajské kolo => Dol.Čermná + Lanškroun => výsledky
  • 29. 5. - 4.A + 4.B plavání (6.kurz)
  • 29. 5. - Den otevřených dveří => pro budoucí žáky 6.ročníku (15 - 17 h)
  • 30. 5. => sběr starého papíru <= 7.oo - 8.ooh a 15.oo - 16,ooh (školní dvůr)
  • 30. 5. - Školní výlet 2.A+B => Staré Hrady
  • 31. 5. => sběr starého papíru <= 7.oo - 8.ooh a 15.oo - 16,ooh (školní dvůr)
  • 31. 5. - Školní výlet 3.A+B => ZOO Praha

 

 

DUBEN 2017 :  

 měsíc trávy

  •   3. 4. - 4.A + 4.B plavání (3.kurz)
  • 12. 4. - 3.ročník Plavecké školní ligy - Ústí n.O. => 2.kolo
  • 12. 4. - Přijímací zkoušky 9. ročníku (na střední školy - 1.kolo)
  • 18. 4. - Přijímací zkoušky 5. ročníku (na gymnázia - 1.kolo)
  • 19. 4. - Přijímací zkoušky 9. ročníku (na střední školy - 2.kolo)
  • 20. 4. - Přijímací zkoušky 5. ročníku (na gymnázia - 2.kolo)
  • 24. 4. - 4.A + 4.B plavání (4.kurz)
  • 25. 4. - 2. 5. - JÍZDA ZRUČNOSTI + TESTY => 5.-9.roč. (v rámci Tv) => školní dvůr + učebna
    • 25. 4. => 5.A + 5.B
    • 28. 4. => 9.A + 9.B
    •   2. 5. => 8.A+B a 7.A+B
    •   3. 5. => 6.A + 6.B
  • 26. 4. - Hokejbal proti drogám (8.-9.roč.) Česká Třebová
  • 28. 4. - Vybíjená OKRES (chlapci 4.-5.ročník) - Ústí n.O.
  • 28. 4. - Celostátní finále "Tuta Via Vitae" (5.ročník) Praha
  • 28. 4. - TŘÍDNÍ SCHŮZKY SRPDŠ

 

BŘEZEN 2017 :  

 měsíc vran

  •  3. 3. - sběr pomerančové a citronové kůry => vestibul 7:15 - 8:00 hod.
  • 16.-17. 3. - Festival vědy a techniky mládeže (2 žáci + učitel) Pardubice
  • 20. 3. - Zahájení plaveckého výcviku 4.ročníku (pondělí)
  • 21. 3. - Vzdělávací přírodovědný pořad ETIOPIE (6.-9.roč.) - 10:00 hod. (50,- Kč) 
  • 22. 3. - Filmové představení "Cesta vzhůru
  •                v 8:30 h pro 6.-9.ročník - 100 minut (50,- Kč)
  • 27. 3. - 4.A + 4.B plavání (2.kurz)

 

ÚNOR 2017 : 

 měsíc hladu

  •   1. 2. - ZAHÁJENÍ VYUČOVÁNÍ v 2.pololetí
  •   1. 2. - Olympiáda => Český jazyk - Ústí n.O.(okresní kolo)
  •   1. 2. - Pythagoriáda - školní kolo (6.-8.ročník) - 3.vyuč.hodinu
  •   3. 2. - POLOLETNÍ PRÁZDNINY !!! (pátek)
  • 6.-10. 2. - Lyžařský výcvik 7.ročník (LVVZ) - Říčky v O.h. => chata KAROSA
  •   8. 2. - Výkup pomerančové a citronové kůry ( 7:15 - 8:00 => vestibul školy)
  • 15. 2. - Okresní turnaj v ledním hokeji (Ústí n.O.) III.+IV. kategorie
  • 17. 2. - Školní kolo SUDOKU => výsledky
  • 27. 2. - Ovoce do škol

 

LEDEN 2017 : 

 měsíc sněhu

 

  •   3. 1. 2017 - !! Zahájení výuky v novém kalendářním roce 2017 !!
  •   5. 1. - Okresní přebor v lyžování => Říčky (obří slalom) => VÝSLEDKY 
  •   5. 1. - 3.A + 3.B plavání (6.kurz) -> 11:00 - 12:30 hod. (čtvrtek)
  • 10. 1. - Halová kopaná (okresní turnaj) => Vysoké Mýto (mladší žáci) => 2.místo (foto)
  • 12. 1. - 3.A + 3.B plavání (7.kurz) -> 11:00 - 12:30 hod. (čtvrtek)
  • 16. 1. - Dějepisná olympiáda => okresní kolo v Ústí n.O. (vítězové školního kola)
  • 19. 1. - 3.A + 3.B plavání (8.kurz) -> 11:00 - 12:30 hod. (čtvrtek)
  • 23. 1. - 3.A + 3.B plavání (9.kurz) -> 11:00 - 12:30 hod. (pondělí - vložená lekce)
  • 26. 1. - 3.A + 3.B plavání (10.kurz KONEC VÝCVIKU => Vysvědčení)
  • 31. 1. - Vydávání VYSVĚDČENÍ (poslední dopolední vyuč.hodinu)=>odpol.vyuč. ODPADÁ

 

PROSINEC 2016 : 

měsíc dlouhých nocí 

 

  • 1.-16.12. - Vánoční pálka => školní turnaj ve stolním tenisu => výsledky
  •  1.12. Okresní šachový turnaj družstev - starší žáci => Lanškroun (10.místo)
  •  1.12. - 3.A + 3.B plavání (2.kurz)
  •  5.12. - MIKULÁŠ => 9.roč. pro 1. - 5.třídu (10:00 - 11:35 )
  •  8.12. - 3.A + 3.B plavání (3.kurz)
  •  8.12. - Halová kopaná (6.-7.roč.) => Hala "Žirafa" Žamberk (8:00-11:30)
  •  9.12. - VIOLA => koncert v Libáni od 17:00 hod.
  • 10.12. - VIOLA => koncert na Staroměstském náměstí v Praze (16:45-17:30 hod.)
  • 14.12. - Halová kopaná (6.-7.roč.) => Gymnázium Žamberk
  • 15.12. - 3.A + 3.B plavání (4.kurz)
  • 17.12. - "VIOLA - Vystoupení na vánočním jarmarku Žamberk" 
  • 20.12. - "Vánoční koncert" v kostele sv. Václava Žamberk (18:00)
  • 22.12. - 3.A + 3.B plavání (5.kurz)
  • 22.12. - "Vánoční koncert" pro ZŠ 28.října Žamberk (9:00)
  • 22.12. - Třídní vánoční besídky => 1.stupeň ( 8:00 - 11:30 )
  •                                                    a 2.stupeň ( 8:00 - 12:30 )
  • 23.12. 2015 - 2.1. 2017 =>  VÁNOČNÍ PRÁZDNINY 

 

LISTOPAD 2016 : 

měsíc bláznů

 

  •   1.11. - Coca Cola Cup (kopaná - 1.kolo) => Dolní Újezd 
  •   2.11. - Školní šachový turnaj (22 přihlášených žáků)
  •   3.11. - 6.A + 6.B plavání (8.kurz)
  • 10.11. - 6.A + 6.B plavání (9.kurz)
  • 15.11. - okrskové kolo FLORBAL (III.kat. => 6.-7.roč.) - Jablonné n.O. => 4.místo
  • 17.11. - STÁTNÍ SVÁTEK
  • 18.11. - ŘEDITELSKÉ VOLNO (volno z vyučování) => Neučí se !!
  • 24.11.6.A + 6.B plavání (10.kurz - KONEC VÝCVIKU => Vysvědčení)
  • 24.11. - TŘÍDNÍ SCHŮZKY SRPDŠ 
  • 25.11. - Divadlo "Největší hvězdy pop music" (5.-9.roč.) 45,- Kč (cca 60 min)
  • 29.11. - okrskové kolo FLORBAL (IV.kat. => 8.-9.roč.) - Jablonné n.O.
  • 30.11. - 9.ročník => Exkurze (PRAHA)
  • 30.11. - Okresní šachový turnaj družstev - mladší žáci => Lanškroun (4.místo)

 

 

ŘÍJEN 2016 : 

měsíc padajícího listí

 

  •  2. - 8.10.Anglie (Worcester) => Studijně - poznávací zájezd 
  •  4.10. - Záchranná stanice handicapovaných živočichů ČSOP Jaroměř 7.A,B 
  •  4.10. - sběr starého papíru 7.oo-8.ooh a 15.oo-16.ooh (školní dvůr) PLAKÁT
  •  5.10. - sběr starého papíru 7.oo-8.ooh a 15.oo-16.ooh (školní dvůr)
  •  6.10. - sběr starého papíru 7.oo-8.ooh a 15.oo-16.ooh (školní dvůr)
  •  6.10. - Coca Cola Cup (6. - 9.roč.) => předkolo 8:30 - 11:30 v Žamberku 
  •  6.10. - 6.A + 6.B plavání (5.kurz)
  • 10.10. - Dlouhé Stráně - exkurze (9.A+B)
  • 12.10. - Burza středních škol - Česká Třebová (12:00 - 17:00)
  • 13.10. - Burza středních škol - Česká Třebová (8:00 - 17:00)
  • 13.10. - 6.A + 6.B plavání (6.kurz)
  • 18.10. - divadlo "O Šípkové Růžence" (50,- Kč) 1. - 4. ročník
  • 20.10. - 6.A + 6.B plavání (7.kurz)
  • 25.10. - Úřad práce  + SŠ automobilní Ústí n.O. => 9.A,B (8:00 - 13:00)
  • 25.10. - 3.ročník Plavecké školní ligy - Ústí n.O. => 1.kolo
  • 26. - 27.10. - PODZIMNÍ PRÁZDNINY
  • 28.10. - STÁTNÍ SVÁTEK (pátek)

 

 

ZÁŘÍ 2016: 

měsíc lovu

  •   1.  9. - Přivítání prvňáčků od 8:00 hod.na školním dvoře
  •   2.  9. - Zahájení plaveckého výcviku 6.ročníku (mimořádně pátek)
  •   6. - 30. 9. - IX.ročník DĚTSKÉ DOPRAVNÍ SOUTĚŽE (2.-4.třída)
    • => na Dětském dopravním hřišti (pořádá DDM ANIMO Žamberk)
      •   6.9. úterý => 3.A 10:30- 11:30
      • 12.9. pondělí => 4.A 10:30-11.30
      • 13.9. úterý => 3.B 9.30-10:30
      • 19.9. pátek => 2.A 8:30- 9.304.B 10:30-11.30
      • 22.9. úterý => 2.B 8:30- 9:30
      • 30.9. PÁTEK = FINÁLE => 8:30
      • v případě nepříznivého počasí bude termín upřesněn
  •   8.  9. - 6.A + 6.B plavání (2.kurz => čtvrtky) => PLÁN
  • 13.  9. - Jízda zručnosti => 5.B (školní dvůr) v čase 8:00 - 9:30
  • 15.  9. - 6.A + 6.B plavání (3.kurz)
  • 15.  9. - Třídní schůzky SRPDŠ (info)
  • 20.- 21. 9. - Adaptační pobyt 6.B (Říčky => chata Karosa)
  • 22.- 23. 9. - Adaptační pobyt 6.A (Říčky => chata Karosa)
  • 22.  9. - exkurze - Planetárium H.Králové => 5.ročník
  • 22.  9. - Zahájení plaveckého výcviku 3.ročníku (mimořádně)
  • 26.- 27. 9. - Adaptační pobyt 4.A (Říčky => chata Karosa)
  • 27.  9. - Exkurze 8.ročníku - Liberec (IQLANDIA + ZOO)
  • 28.  9. - STÁTNÍ SVÁTEK => NEUČÍ SE !!! ( středa )
  • 29.  9. - Okresní kolo v přespolním běhu - Letohrad 
  • 29.  9. - 6.A + 6.B plavání (4.kurz)
  • 29.- 30. 9. - Adaptační pobyt 4.B (Říčky => chata Karosa)